Schmemm99
Schmemm99
03-05-2016
Mathematics
contestada
one book costs 95p how much do 5 books cost
Respuesta :
Dontthankmebrainme
Dontthankmebrainme
03-05-2016
SO
95px5=475
So it is $4.75
Answer Link
TheLastBOSS
TheLastBOSS
03-05-2016
[tex]95p[/tex]×[tex]5=475[/tex] so [tex]4.75[/tex] is the answer.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 98+ )
Otras preguntas
What reason does the author use to support the point that Martha Washington should be considered the "Mother of America"? Her ability to command respect and lo
Allison went to the grocery store and bought bottles of soda and bottles of juice. Each bottle of soda has 45 grams of sugar and each bottle of juice has 20 gra
A bicycle rental is 15 plus 9.50 per hour. An electric scooter rental is 25 plus 7 per hour. How many hours would you need to rent the bike for the price to be
In Birkeland and Eyde's process, ____ is prepared from atmospheric oxygen and nitrogen.
Instructions: Find the value of the trigonometric ratio. Make sure to simplify the fraction if needed. Cos C C 21 B 35 28 A
What happens during partial hydrogenation of fats and oils that can make them particularly unhealthy?
4 pounds of oranges cost $12. what is the unit price per pound ? $ 1 per 3 pounds $ 3 per 1 pound $6 per 2 pounds $12 per 4 pounds
What are key forces in the general and industry environments that affect ford’s choice of strategy?
Approximately what percent of these products are recycled? aluminum: % steel: % copper: %
I WILL MARK U BRAINLIEST IF U ANSWER THIS QUESTION! NEED IT ASAP PLS