Seudónimo
Seudónimo
01-12-2014
Mathematics
contestada
what is the cost per unit
Respuesta :
AL2006
AL2006
01-12-2014
The cost per unit is
(cost for the whole batch of units)
divided by
(number of units in the batch)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
which candidate in the presidential election of 1912 formed the bull moose party
Which organization was dedicated to during humanitarian and charitable work for the African-American community
Is a charge 5.8 × 10^-18 C possible?
What literary tool is Mark Twain using when he humorously describes the conflict between the new, well-dressed boy and Tom to reveal the foolish things people s
A 12 foot ladder is leaning against a building . The ladder makes a 45 degree angle with the building . How far up the building does the ladder reach ?
A compound experiment consists of drawing at random twice without replacing from a jar with 3 red, 3 white, and 2 black marbles. What is the probability of gett
What are the environmental advantages and disadvantages of a particular home site?
A rocket on a computer screen has a path modeled by the equation h=-t2+3t+10 where t is time in seconds and h is the height above a platform and is in computer
According to your textbook, to think critically we must get rid of the habit of assuming that our limited personal, or _____ evidence, is reliable evidence.
How does kinetic energy affect the stopping distance of small vehicle compared to a large vehicle