frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
Brianna fires a gun horizontally from a height of 500 m and with a muzzle velocity of 240 m/s. How fast does it travel horizontally after one second?
3902.00 divided by 3
1/2r + 2(3/4r - 1) = 1/4r + 6
What is considered the eastern border of Europe
the Crimean war was the result of a struggle between ... and the ... ?
A tall pea plant could _______. Select one: a. have the phenotype of Tt b. have the genotype of tall c. have the phenotype of tt d. have the genotype of Tt
Which are true about forests? Choose all that apply. I. They are home to one-half of the world's people II. Traditional medicine, used by most of the world, com
According to Gibbon, in what ways has "primitive man progressed over time? what assures the author that this progress will continue?
ben and cole have 36 airplanes models all together. ben has 8 more than cole. how many airplane models does ben have?
36.8% of what number is 28.52