marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
What are the differences between continuous and non-continuous growth?
Which of the following inequalities is represented on the graph? Inequalities A) x≤–2 B) x < –2 C) x > –2 D) x≥–2
The I A M strong campaign, it is every soldier and civilian's responsibility to intervene, act, and motivate others to change. All of the following are warning
What is the absolute phrase in this sentence? Their backpacks fully loaded, the mountain climbers listened to the guide's directions before beginning the trek.
Which sentence in this excerpt from Leo Tolstoy’s The Death of Ivan Ilyich shows the human tendency to contemplate one’s past life? "But if that is so," he said
To change knots per hour to miles per hour, use the expression 1.15k, where k is the speed in knots per hour. A plane is flying at 300 knots per hour. How fast
Expine how you can find 4*754 using two different methods
The school minibus seats 14 children. 60 children need to go to the cricket tournament. How many time must the bus make the trip?
2.8% of 32 Just to lazy :)
A box of pens contains only red pens and blue pens. The ratio of the number of red pens to the total number of pens in the box is 1:4. Which of the following st