pri117
pri117
03-08-2022
Mathematics
contestada
math help please right now!!!!
Respuesta :
jesscmheasley
jesscmheasley
03-08-2022
Answer:
The second answer is correct.
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
Jeffersonville Bank is offering it's customers a record 3.4% compound interest on new savings accounts. Mr. Kirks opens an account with $2,100. How much will hi
Estimate how many electrons there are in the human's body. asssume the mass is 70 kg. (hint: most of the atoms in your body have equal numbers of electrons, pro
Harriet Turban says, "We got to go free or die. And freedom's not bought with dust." In your own words , interpret this statement. Cite evidence from the text t
A package of 8 pens costs $1.09. Milo’s work to find the unit price of the pack is shown below. 8p/$1.09 = ?/$1.00 ? = 8÷$1.09 ?= $7.34 Where did Milo make his
If the product of two consecutive integers is decreased by 20 times the greater integer, the result is 442. find the integers
5. Almost 30% of drivers between the ages of 15 and 20 who were killed in a motor vehicle crashes had been drinking. A. True B. False
An item costs $330 before tax, and the sales tax is $23.10 . find the sales tax rate. write your answer as a percentage.
Approaching deadline help is highly appreciated thanks in advance look at the attachment answer choices are as followed Question 5 options: a relation only a f
A student added 5.350 g of ammonium chloride to 100.00 cm3 of water. the initial temperature of the water was 25.55℃ but it decreased to 21.79℃. calculate the e
Li can walk 2 miles in 45 minutes.At that rate,how far can she walk in 135 minuets.