demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 11+ )
Otras preguntas
Numerous studies have determined that boys play in what ways in their play groups? they engage in ____.
which rock star legend lived with David Bowie in Berlin
What is the main function of RNA, and how does it help DNA?
Figure TQRS ~ BCDE. What are the pairs of congruent angles?
The features found only in plant cells, only in animal cells, or in both plant and animal cells:
HELP QUICK!!! When cleaning a computer, you need only worry about what you can see. A. True B. False
Adam Smith used the “invisible hand” as a metaphor for the forces that balance a free market. What might be a good metaphor for the forces at work in a comman
How do find perimeter and area for this?
how do you pronounce lazy in french?
a-b+2c=7 b+c=1 a-2b-3c=0