cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
What creates the Van Allen belts? A. Earth's aurora borealis B. Earth's gravity C. Earth's magnetosphere D. Earth's mantle convection.
13C and 14C are isotopes of 12C, which has 6 electrons, 6 protons, and 6 neutrons. What is the arrangement of subatomic particles in 14C? 6 electrons, 7 protons
Please name any animal stall u can think of ( please may I have more than one please!!!) =-)
How many grams of copper will be produced if 1.00 mole of Copper(Ii) oxide reacts in excess hydrogen gas? CuO + H2 = Cu +H2O
What types of organisms in an ecosystem will likely be affected by a flood? a. producers, consumers, and decomposers b. producers and consumers c. consumers and
what is another name for the middle ages
how to figure how many hundreds there are in 150,000
What was the northernmost point of Japanese control by December 1942? French Indochina, Hong Kong, Manchuria, or Thailand.
Which emerged in opposition to the Missouri Compromise?.
2 (-20)+3 [5/4 (-20)]+5 [2/5 (50]+4 (50)