TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
What were the main achievements of the glorious revolution?
A rectangular athletic field is twice as long as it is wide. if the perimeter of the athletic field is 192 yards, what are its dimensions
How do I solve this
How much do you make a mont hif you make 32 an hour?
The very common mineral shown in this photograph is commonly a pink- to cream-colored mineral with wavy, light-colored lines. it does not effervesce. what miner
If x represents the width of a rectangle and if its length is twice its width how long is the rectangle
Converting improper fractions to mixed numbers questions
help me plzzz with part D ly
What, according to Milton, is the purpose of poetry?
A wildlife offender that violates a permit falls into which cateorgy?