jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 14+ )
Otras preguntas
Simplify -9 + m + (-6)
Water molecules are often connected by strong hydrogen bonds. What type of solid is ice?.
What region of the world became the main focus of imperialistic powers during the age of imperialism?.
Explain the causes and effects of air pollution and flooding in India and China.
Which of the following is NOT a healthy way to express yourself? A. keeping a journal B. being creative C. talking to others D. fighting to release energy Pleas
Steven has a rectangular closet. The length is 10 feet and the width is 48 inches. Determine the area of the closet in square feet
What is the main role of the pigment molecules within the antenna or light-harvesting complex?.
Riley jarred 36 liters of jam after 4 days. how many days does riley need to spend making jam if she wants to jar 45 liters of jam in all? solve using unit rate
Look at the average densities of the jovian planets given in the figure. Can you identify a trend in jovian planet densities with mass or distance from the sun?
The molar mass of a gas is determined as in the experiment described in experiment 8. The mass is determined to be 2. 01 g. The volume of the water, which is eq