mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 43+ )
Otras preguntas
Sylvie bought 13 bagels and a container of cream cheese. Each bagel cost the same price. The cream cheese cost $2.95. Sylvie spent a total of $7.50. Write an a
Find the polar equation of the conic with the focus at the pole, directrix y = -6, and eccentricity 4 (picture provided)
Units used to measure the rate of electron flow in a circuit:
Name the following segment or point. Given: L,M,N aw midpoints Altitude to AB
which Bush did 9/11 George Bush I George Bush II will give brainliest
This is the manipulated variable in an experiment or study whose presence or degree determines the change in the dependent variable. When graphed this is graphe
How did life change for women during World War II?
Can someone please answer the chart part please?? ASAP!!
Why is culture important?
add and express your answer in standard form (2x to the 4th +x to the third -4x squared +3) +(4x to the 4th -2x to the third-x squared +10x+2)