kam56
kam56
02-03-2018
Mathematics
contestada
50 apples cost $25. How much would 75 apples cost?
Respuesta :
bree009
bree009
02-03-2018
75 apples would cost $ 37.5 dollars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
help with theese math them and for brainliest
Write the equation of the line that has a slope of -3 that passes through the point (6, 2).
Identify whether the expression is a polynomial, and if so, determine the correct type. y-3x+4
Why is it a good idea to pay at least 20% as a down payment? Put it in your own words don't copy from goggle
Given the triangle information below solve for the x value and the measure in degrees of angle a
How are the experiences spoken about similar to issues you or your community faces today
I'm tryna write a poem about blueberries n i have no clue what I'm doing so can someone give ideas please.
NEED HELP WHAT IS THE SLOPE!!
Plants use chlorophyll during photosynthesis to absorb ------------ choices A. sugar B. light C. water
Write an equation from the line ( Need help ASAP)